«اوبر» شما را از شر تاکسی های گران رها می کند
کمتر خدمات الکترونیکی  در جهان موفق به برانگیختن چنان نفرتی شده است که «اوبر» در میان رانندگان تاکسی برانگیخته است. اپ (اپلیکیشن) «اوبر»  یک طیف شغلی را علیه خود شورانده است.

گسترش فعالیت‌های اوبر در اروپا در ماه ژوئن اعتراضات گسترده تاکسیرانان را به دنبال داشت. در شهرهایی مانند برلین، پاریس و لندن اتحادیه های تاکسی رانی بر علیه خدمات تاکسی «اوبر» که از طریق یک اپ صورت می گیرد تظاهرات به راه انداخته اند. در آلمان نیز کار به جایی کشید که سازمان شرکت‌های تاکسیرانی آلمان که تمامی مراکز تاکسیرانی در این کشور عضو آن هستند، از شرکت اوبر رسما شکایت کرد.

بصورت خلاصه می توان گفت که  اپلیکیشن «اوبر» از طریق انعقاد قرارداد با رانندگان تاکسی خصوصی، به مشتریان خود این امکان را می دهد که از طریق یک اپ، اتوموبیلی را برای محلی که در آن بسر می برند رزرو کنند و با وارد کردن آدرس محلی که مایلند به آنجا رسانده شوند سریعا از هزینه  دقیق سفر خود نیز آگاهی یابند. پرداخت هزینه نیز پس از رسیدن مسافر به مقصد بصورت اتوماتیک از طریق همان اپ صورت می گیرد، بدون اینکه مشتری نیاز به همراه داشتن پول نقد و یا ارائه کارت اعتباری خود داشته باشد.

ایده «اوبر» آن است که مسافر را بصورت مستقیم  و بدون هر گونه واسطه گران با نزدیکترین راننده تاکسی در ارتباط قرار دهد و به این صورت به سریعترین شکل، و نرخهای بشدت ارزانتر از تاکسی های سنتی، خدمات تاکسی ارائه کند. در این میان ۸۰ درصد از درآمد نصیب راننده تاکسی شده و ۲۰ درصد را نیز «اوبر» بر می دارد.

ارزش کمپانی «اوبر» که سرمایه داران جهت سرمایه گذاری در آن صف کشیده اند در حال حاضر بالغ بر ۱۷ میلیارد دلار برآورد شده است. به عبارت دیگر ارزش «اوبر» در حال حاضر بیشتر از کل ارزش کمپانی اجاره اتوموبیل «هرتس» در بورس سهام نیویورک است.

«اوبر» در حال حاضر در ۱۳۰ شهر و ۴۰ کشور جهان مشغول فعالیت است. شهرهای سیدنی، هامبورگ، آستین، واشینگتن دی سی، میلان، رم، سان دیه گو، آمستردام، لیون،بانکوک، برلین، پاریس، بروکسل، استانبول، روتردام، لندن، منچستر، فرانکفورت، ریاض، مسکو، بارسلون، وین، نیویورک، شیکاگو، پرس، دوحه، تورنتو، دابلین، لوس آنجلس، ابوظبی، مونیخ، جده، سانفرانسیسکو، زوریخ و.... از این جمله اند.

«اوبر» علاوه  بر استکهلم به دومین شهر بزرگ سوئد گوتنبرگ نیز رسیده است.

سرمایه گزاران «اوبر» معتقدند که در آینده ای نزدیک بخش اعظم بازار از دست تاکسی رانی سنتی خارج و در اختیار «اوبر» قرار خواهد گرفت.

خصوصا در کشورهای مانند سوئد که استفاده از تاکسی بصورت غیر منطقی گران و همواره مورد انتقاد قرار داشته ، «اوبر» مورد استقبالی وسیع قرار گرفته است. استفاده از تاکسی در سوئد در حدی گران است که بسیاری افراد اصولا هرگز از آن بعنوان یک وسیله نقلیه استفاده نمی کنند. ناظران همچنین معتقدند که رقابت سالمی نیز در بازار آزاد تاکسی رانی در سوئد وجود ندارد که منجر به کاهش نرخ  آن برای مصرف کننده شود.

 ۱۰۰ کرون هدیه جهت آزمایش «اوبر» را از دست ندهید
اگر مایل به آزمایش «اوبر» در شهر محل زندگیتان
هستید چنانچه خود را ابتدا از طریق پیوند زیر ثبت نام کرده، و بعد از ثبت نام،  اپ «اوبر» را به تلفن هوشمند خود بارگیری کنید ۱۰۰ کرون (۱۵ دلار) بعنوان هدیه جایزه خواهید گرفت  که می توانید از آن جهت انجام اولین سفرتان استفاده کنید.

برای دریافت هدیه خود، به هنگام انجام اولین سفر با تاکسی های «اوبر» از کد تخفیف
ubertest100
استفاده کنید.

این هدیه جهت تست به اولین گروه از ثبت نام کنندگان در شهرهای مختلف جهان تعلق می گیرد.

پیوندهای مربوط
ثبت نام در «اوبر» با ۱۰۰ کرون (۱۵ دلار) هدیه
https://www.uber.com/invite/ubertest100