شکایت علیه پلیس امنیتی سوئد (سپو) رسما تسلیم کارگزار عالی حقوقی پارلمان شد
استکهلمیان – شکایتی بر علیه پلیس امنیتی سوئد (سپو) رسما تسلیم کارگزارعالی حقوقی پارلمان سوئد (یی او) شده است. به نوشته رسانه های سوئد و از جمله شماره روز شنبه 23 دسامبر روزنامه مترو این شکایت در رابطه با عملکرد پلیس امنیتی سوئد پیرامون یک ایرانی متهم به جاسوسی تسلیم  کارگزار حقوقی پارلمان گردیده است.

در این شکایت پلیس امینتی سوئد متهم شده است که در حالی یک ایرانی مقیم این کشور را متهم به جاسوسی و نفوذ در اپوزوسیون ایرانی مقیم سوئد نموده است که همزمان بیش از یک سال آزادی عمل کامل را نیز جهت ادامه فعالیتهاش در اختیار وی قرار داده است.

در واقع در این شکایت عملکرد پلیس امنیتی سوئد به زیر سوال با اهمیتی کشیده میشود. اگر پلیس امنیتی سوئد فردی را تا درجه ای متهم به جاسوسی میکند که خواهان لغو اقامتش در سوئد و اخراجش از این کشور میشود, چگونه است که همان فرد, بدون محدودیتی, به مدت یکسال پس از فاش شدن موضوع آزادانه به فعالیتهای خود ادادمه داده است.

در شکایتی که از سوی "سازمان رستاخیز ایران – نگهبانان شاهنشاهی ایران زمین" تسلیم کارگزار عالی حقوقی پارلمان سوئد شده است پلیس امنیتی سوئد (سپو) متهم به شکستن قوانین این کشور و همچنین کنوانسیونهای بین المللی گردیده است.

اردوان خوشنود از شاخه جوانان این تشکیلات به روزنامه مترو میگوید که "عملکرد سپو عملکردی مجرمانه است و باید مورد بررسی قرار بگیرد".

اردوان خوشنود  که یکی از هواداران "دو آتشه" نظام پادشاهی در ایران بشمار میرود در کنار تحصیلات تمام وقت خود در رشته پزشکی در دانشگاه لوند, یکی از فعالترین مخالفان جوان حکومت اسلامی ایران در سوئد نیز هست. شاید ادعای بی پایه ای نباشد که کمتر فعال سیاسی مخالف حکومت اسلامی در سوئد به انداره اردوان خوشنود اعتراضات کتبی در مخالفت با حکومت اسلامی تسلیم رسانه ها
و مقامات سوئدی کرده است. تسلیم شکایتی رسمی علیه پلیس امنیتی سوئد (سپو) به کارگزار عالی حقوقی پارلمان سوئد از آخرین نمونه اقدامات اوست.

جوانان ایرانی نسل دوم  ایران که در خارج از کشور بدنیا آمده و یا در سنین پایین به سوئد آمده اند بندرت در چهارچوب اپوزوسیون ایرانی مشغول فعالیت میشوند. اردوان خوشنود بغیر از این قبلا از جمله رهبر سازمان جوانان حزب مدرات سوئد شاخه شهر مالمو در جنوب این کشور نیز بوده است.

وب لاگ اردوان خوشنود از آنجائیکه بزبان سوئدی نوشته میشود مورد بازدید سوئدی زبانهای علاقمند به تحولات ایران نیز قرار میگیرد. وی در تیتر آخرین نوشته خود از قطعنامه تحریم ایران اظهار خوشوقتی میکند.

آدرسهای مربوط
وب لاگ سوئدی اردوان خوشنود
وب سایت رسمی "سازمان رستاخیز ایران – نگهبانان شاهنشاهی ایران زمین"

 

uppehållstillstånd socialbidrag räntorna räntan ränta persisktalande persiskt persiska persisk persien perser migrationsverket migrationsminister iranskt iranska iransk iranier iran invandrarverket invandrarverk invandrare främlingsfientligt främlingsfientliga främlingsfientlig farsi asylsökande asyllagen asyllag asyl tehran teheran

www.stoc  2006.12.00

© 2006 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.