ارسال "دست پلاستیکی" از سوی گروه اپوزوسیون ایرانی برای معاون نخست وزیر سوئدماآود اولوفسون
استکهلمیان – "انجمن دمکراسی برای ایران" (اف دی آی) در اعتراض به عمل خانم "مود الوفوسون" معاون نخست وزیر و وزیر بازرگانی سوئد در طی دیدارش با منوچهر متکی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دست به اقدامی غیر معمولی زده است.

"دست پلاستیکی" و مصنوعی که در تصویر مشاهده می کنید از سوی اردوان خوشنود رئیس "انجمن دمکراسیهدیه به خانم معاون نخست وزیر سوئد برای ایران" و رهبر مستعفی شاخه جوانان حزب مدارت سوئد در شهر مالمو برای خانم مود اولوفسون معاون نخست وزیر سوئد ارسال شده است. به همراه این "دست پلاستیکی به ارزش
79 کرون"! نامه ای نیز از سوی این گروه اپوزوسیون ایرانی به خانم معاون نخست وزیر سوئد ارسال گردیده است.

عملکرد خانم اولوفسون معاون نخست وزیر سوئد در دیدار
20 دقیقه اش با منوچهر متکی وزیر خارجه ایران مورد انتقادات شدید اپوزوسیون ایرانی در سوئد قرار گرفته است. از جمله بواسطه این که در ملاقات خود به جای انتقاد از نقض حقوق بشر و بویژه حقوق زنان در ایران به خود بالیده است که "به منوچهر متکی نشان دادم که زنان در سوئد می توانند به چه مقامات بالایی برسند!".

در نامه ای که به همراه "دست پلاستیکی" برای خانم معاون نخست وزیر سوئد ارسال و توسط اردوان خوشنود امضاء شده از جمله آمده است:

"متاسفانه ملاقات شما با یکی از نمایندگان حکومت اسلامی بیشتر به انتقاد از سنتهای اسلامی پرداخت تااردوان خوشنود انتقاد شدید از نقض
28 ساله حقوق بشر توسط رژیم اسلامی.  اگر یک مرد مسلمان با زنی دست نمی دهد این برخلاف آنچه که منوچهر متکی سعی کرد به شما آموزش بدهد یک سنت ایرانی نیست, یک سنت اسلامی است که در میان مسلمانان سوئد هم وجود دارد. خودداری یک مسلمان از دست دادن با زنان نه ربطی به ارزش ها و نه ربطی به برابری زن و مرد دارد, در اینصورت مود اولوفسون باید اسلام را در کلیت خود مورد انتقاد قرار دهد و نه رژیم اسلامی را که با دستهای آهنین ایران را در  مشتهای خود گرفته است".

اردوان خوشنود در همین نامه می نویسد که خانم معاون نخست وزیر سوئد می تواند از این "دست پلاستیکی" بجای دستهای وزیر امور خارجه حکومت اسلامی ایران استفاده کند:

"ژست شما که انتقادتان را به چنین سطح پستی تنزل می دهید, یا تلاشی زیرکانه از سوی شما بعنوان وزیر بازرگانی برای صدمه نزدن به معاملات تجاری مابین سوئد و رژیم ایران است و یا واقعا تصور می کنید که گفتگوهای دیپلماتیک باید در چنین سطح بچه گانه ای صورت گیرد؟ برای اینکه فشاری بواسطه خودداری منوچهر متکی از دست دادن به شما وارد نشود و برای اینکه در آینده چنین بهانه های مسخره ای نداشته باشید و, امیدوارم,  به مشکلات واقعی بپردازید, من از سوی انجمن دمکراسی برای ایران این دست پلاستیکی را به شما هدیه می کنم تا بجای "آموزش شیوه دست دادن در سوئد " به آدم کشان, هر زمان که احساس نیاز کردید آن را بفشارید".

و در پایان نامه الحاقی به "دست مصنوعی" آمده است:

"انجمن دمکراسی برای ایران برقراری دیالوگ با حکومتهای دیکتاتوری را بی نتیجه می داند و به دولت سوئد توصیه می کند که سریعا همه روابط دیپلماتیک خود با رژیم ایران را قطع کرده و اپوزوسیون دمکراتیک ایران را مورد حمایت قرار دهد". 

پیوندهای مربوط
وب سایت "انجمن دمکراسی برای ایران"
متن سوئدی نامه ارسالی به معاون نخست وزیر سوئد


 

www.stoc  2007.05.15

© 2007 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

uppehållstillstånd persisktalande persiskt persiska persisk persien perser migrationsverket migrationsminister iranskt iranska iransk iranier iran invandrarverket invandrarverk invandrare farsi asylsökande asyllagen asyllag asyl tehran teheran
ایران ایرانی تهران فارسی سوئد سوئدی استکهلم گوتنبرگ یوتوبوری مالمو مهاجرت وکیل اداره مهاجرت دادگاه مهاجرتی روادید ویزا