سوء استفاده متقاضیان پناهندگی از "کمک مالی بازگشت"
استکهلمیان – اداره مهاجرت سوئد مضنون است که اتباع عراقی که هدف اصلی آنان تقاضای پناهندگی نیست به سوئد می آیند تا  کمک هزینه ای که از سال گذشته از سوی دولت سوئد جهت بازگشت به متقاضیان پناهندگی پرداخت به آنان می گردد سوء استفاده نمایند.

اداره مهاجرت در نامه ای به دولت می نویسد که "تقریبا آشکار است که خارجیان نه با هدف ماندن در سوئد بلکه جهت دریافت این کمک مالی درخواست پناهندگی تسلیم می کنند".

آمار ادعای اداره مهاجرت در این زمینه را تایید می کند. از
685 عراقی که در سال جاری تقاضای استفاده از این کمک مالی را تسلیم نموده اند 291 نفر به درخواست پناهندگی خود جواب منفی گرفته و 385 نفر نیز پس از پس گرفتن تقاضای پناهندگی خود درخواست دریافت این کمک مالی را تسلیم نموده اند.

"کمک مالی بازگشت"
 دولت سوئد از روز اول ماه اوت سال گذشته مقرراتی را تحت عنوان "کمک مالی بازگشت" به تصویب رساند که بر اساس آن افرادی که به درخواست اقامت خود پاسخ منفی دریافت نموده اند قادر خواهند بود تا جهت تاسیس یک زندگی نوین پس از بازگشت به کشور خود از سوئد کمک مالی دریافت نمایند.

توبیاس بیلستروم  وزیر مهاجرت سوئد در توضیحاتی که در این رابطه گفته بود که این  کمک مالی راهی برای این افراد جهت برپاکردن یک زندگی جدید و دوباره در کشورهایشان است:

"این مهم است تا افرادی که به سوئد آمده و بواسطه دریافت پاسخ منفی به درخواستشان در نگرانی بسر می برند مستاصل نشوند, بلکه این احساس را داشته باشند که امکان شروع یک زندگی دوباره در کشورهایشان را دارند. این پول کمکی در این راستا خواهد بود". وزیر مهاجرت سوئد اتباع دو کشور افغانستان و عراق را که به درخواست اقامت خود پاسخ منفی دریافت کرده اند نمونه ای از ملیت هایی قلمداد کرده بود که امکان تقاضای دریافت "کمک مالی بازگشت" را خواهند داشت.

همه افراد واجد شرایط بدون در نظر گرفت ملیتشان امکان دریافت "کمک مالی بازگشت"  را دارا هستند. امکان دریافت این کمک مالی تنها یک بار است. افرادی قادر به دریافت "کمک مالی بازگشت" هستند که به خواست خود مایل به بازگشت به کشورشان باشند و شروع یک زندگی دوباره در آن برایشان مقدور نباشد.

دولت سوئد بودجه ای معادل
15 میلیون کرون را به این امر اختصاص داده است. مبلغ این کمک مالی 20 هزار کرون به هر فرد بالای 18 سال و 10 هزار کرون به هر فرد زیر 18 سال اعلام شده است. یک خانواده می توانند تا حداکثر 50 هزار کرون (حدود 7 میلیون و نیم تومان) کمک مالی جهت بازگشت به کشور خود و برپایی یک زندگی نوین دریافت کنند.

 

www.stoc  2008.08.19

© 2008 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

persisktalande persiskt persiska persisk persien perser iranskt iranska iransk iranier iranfarsi tehran teheran
ایران ایرانی تهران فارسی سوئد سوئدی استکهلم گوتنبرگ یوتوبوری مالمو