مرد ایرانی تبار از دستگیر شدگان سرقت مسلحانه با هلی کوپتر در استکهلم
استکهلمیان – یک منبع موثق برای گزارشگر استکهلمیان تایید کرده است که یکی از شش نفر مظنونی که در رابطه با سرقت مسلحانه با هلی کوپتر در استکهلم توسط پلیس بازداشت شده اند دارای تبار ایرانی است.

مرد ایرانی بازداشت شده که 31 ساله است بوکسور و ورزشکار رزمی بوده و دارای کلوب و وب سایت متعلق به خود است. او سابقه ورزشی خود را از سن 10 سالگی و با ورزش کشتی آغاز کرده است. این ایرانی مظنون که در محافل بزهکاری (و همچنین توسط  خودش) با نام "مد داگ" (سگ دیوانه) از وی نام برده می شود در نزد پلیس فردی شناخته شده است. در صفحه اول وب سایت شخصی او بزبان انگلیسی از جمله نوشته شده است که "حتی اگر خواب شاخ به شاخ شدن با من را می بینی بهتر است از خواب بیدار شده و عذرخواهی کنی".

وی قبلا بواسطه جرائم متعدد و از جمله ضرب و شتم سابقه محکومیت دارد و در لیست موسوم به "نو وا 2"پلیس استکهلم  قرار گرفته است. در لیست "نو وا 2" 150 تن از خطرناک ترین بزهکاران ایالت استکهلم توسط پلیس طبقه بندی شده اند.

این مرد 31 ساله ایرانی آخرین بار در ماه سپتامبر جاری بواسطه ضرب و شتمی که در سال 2006 صورت گرفت محکوم شده است. وی در دعوایی بر سر پارک یک اتوموبیل فردی را با "کله زدن" مورد ضرب و شتم قرار داده است. وی همچنین بواسطه پوشاندن عمدی شماره پلاک اتوموبیل خود محکوم شده است. مربی و "هم کلوبی" وی بواسطه سرقت مسلحانه دیگری که در بهار گذشته در شهر امئو صورت گرفت و در جریان آن یک سگ پلیس کشته شد در زندان بسر می برد.

تعدادی از مجرمین سنگین وزن در سوئد از بزهکاران ایرانی تبار تشکیل شده اند. رسانه های سوئدی بهنگام انتشار اخبار خود  بواسطه یک سنت دیرینه همواره از درج ملیت مجرمین و بزهکاران خودداری می کنند. این سنت دیرینه رسانه ای در سوئد با وجود فعالیتهای گسترده بزهکاران ایرانی تبار نقش موثری در جلوگیری از مخدوش شدن حیثیت جامعه ایرانی در این کشور ایفا نموده است.

 

 

www.stoc  2009.09.29

© 2009 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

persisktalande persiskt persiska persisk persien perser iranskt iranska iransk iranier iranfarsi tehran teheran
ایران ایرانی تهران فارسی سوئد سوئدی استکهلم گوتنبرگ یوتوبوری مالمو