فیلم از آتش گرفتن موتور سمت چپ هواپیمای ایران ایر در فرودگاه استکهلم
استکهلمیان - فیلمی از آتش گرفتن موتور سمت چپ پرواز 762 هواپیمای ایران ایر  در فرودگاه بین آلمللی آرلاندا در استکهلم که توسط مردم نظاره گر در فرودگاه گرفته شده هر گونه تردیدی را در مورد علت خروج این هواپیما از باند پرواز از بین می برد و توجه همگان را به این نکته جلب می کند که چنانچه این اتفاق در آسمان به وقوع می پیوست چه فاجعه ای می توانست در انتظار سرنشینان این هواپیما باشد.
 
فیلم از آتش گرفتن موتور هواپیمای ایران ایر در  فرودگاه استکهلم

مسافرین هواپیما به استکهلمیان: یکی از موتورهای هواپیما  آتش گرفت
 
گزارشگر استکهلمیان بدنبال سانحه روز شنبه هواپیمای ایران ایر در فرودگاه بین المللی استکهلم گفتگویی با چند تن از مسافران این پرواز صورت داد.

همه مسافرانی که گزارشگر استکهلمیان با آنها به صحبت نشسته است تایید می کنند که تنها ثانیه هایی قبل از بلند شدن هواپیما از روی زمین موتور سمت چپ هواپیما آتش گرفته است. مسافران همچنین بیان داشتند که بوی شدید سوختگی  رادر داخل هواپیما احساس کرده اند. مسافرین همچنین اضافه می کنند که خلبان توانسته است هواپیما را ماهرانه کنترل کرده و به سوی کناره باند پرواز هدایت کند.

خلبان هواپیما به برج مراقبت فرودگاه استکهلم گفته است که "دلیل بروز سانحه را نمی داند."

به گفته همکار اسکهلمیان که در فرودگاه استکهلم  حضور یافت در این حادثه خطری فیزیکی متوجه هیچکدام از سرنشینان هواپیما نشده است اما آنان شوکه شده و پس از ترک هواپیما با اتوبوس به ترمینال "اف" فرودگاه بین المللی  استکهلم منتقل شده اند.

مسافران پس از انتظاری که تا ساعت 15.15 به طول انجامید مطلع شدند که پرواز انجام نخواهد شد. پلیس مرزی فرودگاه, مهرهای خروجی مسافران غیر سوئدی را در گذرنامه های آنها کنسل کرد و مسافران دارای ویزای شنگن موفق شدند به این صورت مجددا وارد سوئد شوند. پلیس با ورود مجدد دو مسافر ایرانی که پس از اتمام مدت ویزاشان بصورت غیر قانونی در سوئد باقی مانده بودند به کشور جلوگیری نمود اما بعدا به دلایل انسانی برای آنها یک ویزای یک روزه اظطراری صادر نمود تا آنان مجبور نشوند شب را در سالن ترانزیت فرودگاه بسر آورند (بیش از مدت ویزای خود در سوئد نمانید).

مسافران از عدم ارائه اطلاعات کافی و صحیح از سوی مسئولین ایران ایر ابراز نارضایتی می کردند. بنا بر اطلاعاتی که سرانجام در اختیار مسافران قرار داده شد هواپیمایی از ایران بسوی استکهلم حرکت خواهد کرد تا روز یکشنبه ساعت 16 مسافرین این پرواز کنسل شده را به تهران منتقل کند.

هتل جهت اقامت شبانه مسافرانی که فاقد جا بودند از سوی ایران ایر در اختیار اینگونه مسافران قرار گرفت.

از مناظر جالب توجه روز شنبه در فرودگاه استکهلم بدرقه کنندگانی بودند که بدنبال خداحافظی های پر از سوز و گداز, خود را آماده جدایی طولانی از عزیزی کرده بودند اما ساعتی بعد باری دیگر مادر, پدر, فرزند و یا دوستی را که ساعاتی پیش با آنها خداحافظی کرده بودند مجددا در آغوش می کشیدند و با خود به خانه می بردند تا روز بعد خداحافظی پر از احساس دیگری را با آنها در فرودگاه داشته باشند. به گفته یکی از بدرقه کنندگانی که مادر پیرش را در آغوش کشیده بود: "حتی یک شب بیشتر با مادر هم غنیمتی است, از این اتفاق اصلا ناراحت نیستم!"

از دیگر صحنه های روز شنبه در فرودگاه استکهلم مسافرین مسنی بودند که از شهرهای دور سوئد جهت پرواز به فرودگاه آمده و اقوامشان به تصور اینکه آنها پرواز کرده اند راهی خانه های خود شده بودند. این مسافرین سالمند که با زبانهای خارجی نیز آشنایی نداشتند دست به دامان دیگر مسافرین شدند تا بتوانند با بستگان خود تماس بگیرند تا به آنها اطلاع بدهند که پرواز نکرده اند و در فرودگاه هستند. و به این ترتیب گروهی از بدرقه کنندگان نیز که در راه بازگشت به شهرهای محل زندگی خود بودند جهت کمک به بستگانشان از نیمه راه عقب گرد کرده  و مجددا به سوی فرودگاه آرلاندا به حرکت در آمدند.

از دیگر نکاتی که مورد توجه کارکنان سوئدی فرودگاه استکهلم قرار گرفت این بود که خدمه هواپیمای ایران ایر قبل از خروج همه مسافرین هواپیما از فرودگاه محل را ترک کرده اند. در عرف هوایی و یا دریایی خدمه یک هواپیما و یا کشتی صدمه دیده آخرین افردای هستند که (پس از کمک به سرنشینان) محل را ترک می کنند.

خروج هواپیمای ایران ایر از باند پرواز در فرودگاه استکهلم
 پرواز شماره 762  ساعت 12.15 شرکت هواپیمایی ایران ایر از استکهلم به مقصد تهران قبل از بلند شدن از روی زمین و در ساعت  12.41 از باند پرواز خارج شد.

به گفته "یان لیندکویست" رئیس اطلاعات فرودگاه استکهلم, به دلیل سرعت پایین هواپیما در زمان بروز حادثه, علت خروج از باند نمی تواند لغزندگی باند پرواز بوده باشد. وی اضافه کرد "منحرف شدن از باند پرواز بدلیل لغزندگی زمین یا بواسطه سرعت زیاد , و یا در صورت گردش به چپ/راست صورت می گیرد. حدس من این است که چون هواپیما با سرعت کم و بصورت مستقیم در حال حرکت بوده دلیل خروج آن از باند پرواز مشکل در نیروی کشش موتورهای آن بوده است. یا یکی از موتورها گاز بیشتری از موتور دیگر داده و یا اینکه ترمز در قسمتی گرفته است."

وی افزوده گفت: "در طی ده سال خدمت من در فرودگاه بین المللی آرلاندا این دومین باری است که یک هواپیما از باند پرواز خارج می شود. چنین حادثه ای یک بار دیگر  و در چند سال پیش نیز رخ داد و دلیل آن لغزندگی زمین بود."

هواپیمای ایران ایر از ساعت 12.41  در حاشیه باند پرواز باقی مانده و تلاشها جهت بیرون کشیدن هواپیما تا ساعت 17 روز شنبه و انتشار این خبر کماکان به نتیجه ای نرسیده است. به گفته رئیس اطلاعات فرودگاه بین المللی آرلاندا در استکهلم هیچ زمان مشخصی در رابطه با انتقال این هواپیما از محل حادثه قابل پیش بینی نیست.

چنانچه "کمیسیون رسیدگی به سوانح هوایی سوئد" (ها-وری کومیشون) مایل به بازدید از محل حادثه باشد این هواپیما مجبور به باقی ماندن در محل سانحه خواهد بود.

باند پرواز شماره 1 فرودگاه بین المللی استکهلم بواسطه این سانحه کاملا مسدود شده است و تا انتقال هواپیما از باند مسدود باقی خواهد ماند. این پرواز دارای 148 مسافر  و از نوع ایرباس 300 بوده است.

 

 
     
 

www.stoc  2010.01.16

 

© 2010 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.