سیاستمدار جوان ایرانی: تنها راه باقی مانده, سلب تابعیت و اخراج جنایتکاران حرفه ای
استکهلمیان -  میزان بزهکاری و جنایت  در شهرهای بزرگ سوئد وبویژه شهر مالمو, مشهور به شهر از دست رفته  سوئد و خاورمیانه اروپا, به چنان ابعادی رسیده است که به عقیده بسیاری می رود تا پایه های دمکراسی سوئد را لرزان سازد.

بخش بزرگی از جنایات سنگین صورت گرفته  توسط خارجی تبارانی به انجام رسیده است که تحت عناوین مختلف در سوئد اقامت گرفته و سپس به تابعیت این کشوردر آمده و با استفاده از مصونیتی که تابعیت سوئدی در اختیارشان قرار داده است بصورت سیستماتیک و حرفه ای مرتکب جرایم سبک و سنگین شده اند.

این بزهکاران تازه وارد که کوچکترین سنخیتی با فرهنگ و تمدن اروپایی نیز ندارند تبدیل به مشکلی بزرگ برای جامعه سوئد و بویژه شهرهای بزرگ این کشور شده اند. 

مردم سوئد, اعم از سوئدی تبار و خارجی تبار, از جنایات پی در پی افراد معدودی که بزهکاری را تبدیل به شغل و حرفه ای برای خود نموده و تباه کردن زندگی شهروندان  را آزادانه وسیله تامین معاش خود قرار داده اند به ستوه آمده اند و شدیدا خشمگینند. صدای درخواست اخراج  این بزهکاران  حرفه ای این روزها از همه گوشه و کنار سوئد بگوش میرسد.

اروان خوشنود رهبر پیشین شاخه جوانان حزب مدرات سوئد,  جانشین رهبری شاخه جوانان و نماینده فعلی حزب دمکرات مسیحی این کشور در کمیته پلیس شهر مالمو, از جمله سیاستمداران جوانی است که از آنجائیکه خود در مالمو زندگی می کند خطر را بخوبی درک کرده است.  این سیاستمدار جوان ایرانی, و عنقریب پزشک جوان, طی پیشنهادی رسما خواستار تغییر هر چه سریعتر قوانین بصورتی شده است که امکان لغو اقامت و همچنین سلب تابعیت سوئدی آن دسته از بزهکارانی که از سوی پلیس بعنوان "جنایتکار حرفه ای" تلقی می شوند فراهم آید و این افراد بدنبال سلب اقامت و تابعیتشان برای همیشه از سوئد اخراج شوند.

باید دید که ایا اردوان خوشنود, و دیگر سیاستمداران مانند او,  خواهند توانست قبل از اینکه کاملا دیر شود در زمینه این مشکل بزرگ که پلیس سوئد از حل آن عاجز مانده است اقدامی صورت دهند یا خیر.


جالب توجه است که همزمان با درج خبر پیرامون پیشنهاد اردوان خوشنود مبنی بر سلب تابعیت از بزهکاران حرفه ای و اخراجشان از سوئد, تیتر اول روزنامه سید سه ونسکا, بزرگترین روزنامه جنوب سوئد و شهر مالمو, در روز یکشنبه 29 ژانویه به این مضمون بوده است: مصدوم شدن یک مرد بدنبال شلیک به گلویش! تیتری که این روزها از خبرهای عادی رسانه های شهر مالمو بشمار می رود.

شایان ذکر است که اردوان خوشنود و برادرش آروین خوشنود سالها از دوستان حزبی نزدیک توبیاس بیلستروم وزیر مهاجرت فعلی سوئد بوده اند.

توبیاس بیلستروم در زمان رهبری اردوان بر شاخه جوانان حزب مدرات در مالمو, نماینده این شهر در پارلمان سوئد بود. اما اردوان بدنبال اختلافات سیاسی, از جمله با توبیاس بیلستروم, از حزب مدارت کناره گرفت و روزنامه های سوئد تا مدتها صحنه حمله این دو به یکدیگر بودند. اردوان خوشنود در مورد توبیاس بیلستروم وزیر فعلی مهاجرت از حزب مدارت و هم حزبی سابق خود از جمله نوشته است:

"در زمانی که من رهبر شاخه جوانان حزب مدرات در شهر مالمو بودم, توبیاس بیلستروم نماینده پارلمان حزب مدرات از شهر مالمو به من اخطار کرد که نوشتن مطالب انتقادی شدید از حکومت اسلامی ایران را متوقف کنم. روسای چندین انجمن حزبی دیگر حزب مدرات در شهر مالمو از جمله لارش هد اوکر نیز همین توصیه را به من نمودند که صدای آنها بر روی نوار موجود است. پس از استعفای من از مقام رهبری شاخه جوانان حزب مدرات سوئد در مالمو همه مقالات انتقادی من از حکومت اسلامی از وب سایت حزب پاکسازی گردید و همزمان نیز دو طرح پیشنهادی من مبنی بر اینکه حکومت اسلامی ایران باید تا برچیده شدنش مورد مبارزه قرار بگیرد توسط شورای رهبری شاخه جوانان حزب و شخص توبیاس بیلستروم از دستور کار خارج شد".

پیوندهای مربوط
وب سایت رسمی اردوان خوشنود

نظرات شما در مورد این خبر
صفحه اصلی فیس بوک استکهلمیان 


 

www.stoc  2012.01.30

© 2012 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian Stockholm Sverige Svenska
استکهلمیان استکهلم سوئد سوئدی