سارق مترو استکهلم: تبعه تونس و 28 ساله, پلیس در حال تایید هویت
استکهلمیان - سارق متروی استکهلم در بازجویی پلیس به جرم خود اعتراف کرده است. به گفته خود او به پلیس وی تبعه کشور تونس است و 28 سال دارد. پلیس می گوید در حال تایید هویت اوست.


به کمک اینترنت و شهروندان: منفورترین مرد سوئد بعد از ظهر جمعه بدام افتاد
استکهلمیان – مردی فاقد هر گونه خصلت انسانی که در طی روزهای  اخیر تبدیل به منفورترین انسان سوئد شده بود با کمک صدها هزار شهروند سوئدی که تصویر او را بصورتی گسترده بر روی اینترنت و شبکه های اجتماعی پخش کردند شناسایی و بعد از ظهر روز جمعه توسط پلیس در شمال استکهلم دستگیر شد.

هفته گذشته  یک مرد سوئدی 38 ساله و پدر یک خانواده  بنام "جانی" که پس از  شرکت در یک جشن شبانه با دوستانش در ساعت 03.30 صبح در راه مراجعت به منزلش بود در ایستگاه مترو "ساندسبوری" در استکهلم دچار سرگیجه و حال به هم خوردگی می شود و در پی آن از سکوی قطار سر خورده, بر روی ریل مترو پرت شده و در همانجا از حال میرود.

 دوربین مدار بسته مترو استکهلم لحظاتی بعد نشان می دهد که چگونه مرد دیگری از سکوی قطار به روی ریل می جهد. اولین تصور هر بیننده ای این است که این مرد جهت کمک و بیرون کشیدن مرد بیمار از روی ریل قطاری که هر آن ممکن است از راه برسد و فاجعه ای بیافریند وارد عمل شده است. اما بیننده لحظاتی بعد به اشتباه خود پی میبرد. مردی که از روی سکو بر روی ریل پریده در حال سرقت از انسان بیهوش و بی دفاعی است که با رسیدن اولین قطار ممکن است جان خود را از دست بدهد.

سارق گردنبند طلای جانی, کیف پول او حاوی 1500 کرون و تلفن موبایل او را بسرقت برد ه و پس از آن انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده یک انسان در حال مرگ و بی دفاع را به حال خود رها کرده و قدم زنان به راه خود میرود. دوربین های مدار بسته مترو استکهلم نشان می دهد که سارق چگونه به بلیط فروش نشسته در  کیوسک خروجی مترو سلام می کند و بدون اینکه حتی به کارمندان مترو اطلاع دهد که مردی بیهوش بر روی ریل  افتاده است از محوطه مترو خارج می شود.

دقایقی بعد اولین قطار مترو از راه میرسد و فاجعه ای می آفریند. "جانی" بشدت مصدوم می شود. چهار نفر از مسافران قطاری که از روی جانی رد شد با بخطر انداختن جان خود وارد عمل شده و او را ریل به بیرون کشیدند.

تا آخرین لحظات قبل از تنظیم این خبر در استکهلمیان, از بیمارستان گزارش شده است که از جمله نیمی از پای چپ این پدر 38 ساله قطع شده است.

فیلم عمل وحشیانه  سارق که توسط دوربین مدار بسته مترو استکهلم ثبت شد سریعا در تقریبا همه رسانه های سوئد پخش گردید و به انزجاری گسترده در سوئد دامن زد و سارق در مدت تنها چند ساعت به یکی از منفورترین  مردان این کشور تبدیل شد. صدها هزار شهروند سوئدی تصاویر فردی که نشانی از انسانیت و همدردی با همنوع در قاموس او دیده نشده است را بطور بی سابقه ای در فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی بر روی اینترنت پخش نمودند که سرانجام منجر به شناسایی سارق و دستگیر شدنش توسط پلیس گردید.

سارق که ظاهرش نشان از مهاجر تبار بودنش دارد در حال خرید از فروشگاه "لیدل" در محله "آکالا" در استکهلم بود که توسط کارمندان فروشگاه شناسایی و سپس توسط پلیس دستگیر شد.

در شبکه های اجتماعی سوئد آمده است که این تنها یک مسئله زمانی است که نام, آدرس محل سکونت و همه دیگر جزئیات زندگی این سارق بر روی اینترنت پخش شود که بدون  شک  یک زندگی عادی در سوئد را برای او بسیار دشوار خواهد ساخت.

سرقت از انسان بی دفاع در مترو استکهلم

وب سایت مورد علاقه خود را "لایک" کنید, نظرات خود را در مورد این مطلب با دیگران در میان بگذارید و از نظرات دیگران آگاه شوید: صفحه استکهلمیان در فیس بوک


 

Anpassad sökning

  


 

www.stoc  2012.09.15

© 2012 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian Stockholm Sverige Svenska
استکهلمیان استکهلم سوئد سوئدی