و ایرانیانی در سوئد که با شاه فالوده میخورند
استکهلمیان –  در فرهنگ ایرانی  در مورد افرادی که در جامعه دارای موقعیت اجتماعی هر چه برجسته تری می شوند گفته می شود که فلانی این روزها "با شاه فالوده میخورد". اما برخی ایرانیهای مقیم سوئد واقعا و در معنای واقعی کلمه با شاه فالوده می خورند, و یا شاید بهتر باشد بگوییم قرار است بخورند.

حسن شمشیری که در نوروز آینده وارد شصت و پنجمین سال زندگیش خواهد شد در دوران جوانی بیش از 10 سال بازیکن تیم ملی والیبال ایران و از بازیکنان برجسته تیم تاج بوده است. پس از بر روی کار آمدن حکومت اسلامی او نیز که بمانند بسیاری دیگر از هموطنانش به سوئد مهاجرت نمود همچنان عاشق ورزش باقی ماند. به تحصیلات عالی ورزشی در استکهلم روی آورد و سپس ساکن شهر کوچک و 15 هزار نفری "هالستا هامار" در این کشور شد.

حسن شمشیری بواسطه بیش از بیست سال خدمات ورزشی اش به جوانان "هالستا هامار" مبدل به یکی از قابل احترام ترین چهره های دست اندکار ورزشی این شهر کوچک سوئد شد و نه تنها لقب افتخاری "بابا حسن هالسته هامار"  و "مربی ورزشی سال" شهرش را بارها  نصیب خود کرد بلکه مفتخر به کسب عناوینی از جمله "مرد سال 2011 ایالت وست مانلند" سوئد و کاندیدای دریافت جایزه "پرشورترین سوئدی سال 2008" این کشور نیز شد.

 نامه ای از استاندار استان وست مانلند
هفته گذشته نامه ای رسمی با امضای شخصی آقای "اینگمار اسکوگو" استاندار استان "وست مانلند" سوئد برای حسن شمشیری ارسال شد که یک نسخه از آن در اختیار استکهلمیان نیز قرار گرفته است. برگردان پارسی نامه استاندار به آقای شمشیری (که کپی اصل سوئدی آن در پایان همین مطلب در دسترس است)  به شرح زیر است:

استانداری وست مانلند
دفتر استاندار
اول ژوئیه 2013


حسن گرامی
این افتخار نصیب من شده است که از شما به بعنوان یکی از مدعوین ضیافت شامی که در قصر وستروس به افتخار دیدار رسمی اعلیحضرت پادشاه کارل گوستاو شانزدهم و علیاحضرت ملکه سیلویا صورت خواهد گرفت دعوت کنم. نام شما از سوی شهردار شهرتان و به پاس قدردانی از خدمات ارزشمندتان به این شهر پیشنهاد شده است.

 امید است که امکان شرکت در روز 30 اوت را دارا باشید و استانداری را با استفاده از پاکت پاسخ ضمیمه از تصمیمتان آگاه سازید.

با آرزوی ادامه تابستانی لذتبخش
و درودهای دوستانه
اینگمار اسکوگو
استاندار

و به این ترتیب این چهره ورزشی ایرانی در روز 30 اوت از میهمانان برگزیده ای خواهد بود که افتخار حضور در ضیافت شامی که به افتخار دیدار رسمی پادشاه و ملکه از استان "وست مانلند" در قصر وستروس (در مرکز این استان) صورت می گیرد را خواهد یافت.

پیوندهای مربوط
متن سوئدی دعوتنامه استاندار


از راست به چپ: پادشاه کارل گوستاو شانزدهم, ملکه سیلویا, شاهزاده
ویکتوریا (ولیعهد) و همسرش پرنس دانیل

وب سایت مورد علاقه خود را "لایک" کنید, نظرات خود را در مورد این مطلب با دیگران در میان بگذارید و از نظرات دیگران آگاه شوید: صفحه رسمی استکهلمیان در فیس بوکAnpassad sökning

  


 

www.stoc  2013.07.07

© 2013 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

Stockholmian Stockholm Sverige Svenska
استکهلمیان استکهلم سوئد سوئدی