دیدار رسمی وزیر راه و ترابری ایران از سوئد
استکهلمیان – حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری دولت محمود احمدی نژاد جهت یک دیدار رسمی به استکهلم سفر خواهد کرد. وی از جمله قرار است در روز دوشنبه 8  دسامبر با خانم "اوسا تورشتنسون" وزیر ساختار زیربنایی سوئد ملاقات نماید.

نام حمید بهبهانی هفته گذشته
در مراسم افتتاحيه همايش چشم اندازصنعت هواپیمایی ایران و با بیان این جمله که مردم با خواندن "آیت الکرسی" سوار هواپیماها می شوند در تیتر اول خبرهای داخلی ایران جای گرفت:

- "
اگر ازابتدای تحريم‌ها به فكر جايگزين هواپيماهای شرقی با هواپيماهای غربی بوديم، اكنون بهترين سيستم را داشتيم و نيازی نبود مردم با آيت الكرسی سوار هواپيما شوند".

سوئد همکاریهای گسترده ای را در زمینه راه و ترابری با ایران آغاز نموده است. از جمله اخیرا پروژه ایمنی جاده های ایران که دارای بالاترین آمار تصادفات و مرگ و میر در جهان است به شرکت سوئدی "سوئید رود" سپرده شد. این پروژه قرار است از
از اول فوريه 2008 تا 31 ژانويه 2012 در  ایران به مرحله اجرا در آید. "سوئید  رود" از شرکتهای تابع اداره راه سوئد است و از  وجهه بین المللی بالایی در زمینه اجرای پروژه های ایمنی در جاده ها برخوردار است. "سوئید رود" در بیش از 60 کشور جهان پروژه های ایمنی در جاده ها را با موفقیت به مرحله اجرا در آورده است.

پروژه  ایران شرکت "سوئد رود" دارای 18 جزء اصلی است كه در قالب فعاليت های آموزشی و كمك های فنی، تأمين تجهيزات، كالا و لوازم مورد نياز و اجرای فعاليت های ساخت و ساز مهندسی ايمنی عملياتی می شود.

تقويت پليس
ایران برای بازداری و جلوگيری از رفتارهای مخاطره آميز و پرخطر، تبليغ، ترويج و اطلاع رسانی درباره فعاليت های پليس راه، آموزش ايمنی جاده به كودكان از طريق مدارس، تعليم و آزمايش رانندگی و صدور گواهينامه و مديريت سلامت و ايمنی رانندگان خودروهای تجاری از جمله اجزای اين پروژه در بخش «كاربران ايمن تر» است.

در بخش «خودروها
ی ايمن تر» برنامه هايی برای آزمايش ها و معاينات فنی خودروها، مديريت بارگيری و وسايل نقليه تجاری و حمل كالای خطرناك يا دارای ابعاد يا اندازه های غيرمعمول و در بخش «جاده های ايمن تر» زيرساخت های ايمن تر در راههای شهری و بين شهری و استفاده از سيستم های حمل و نقل هوشمند در راستای بهبود ايمنی جاده ای در نظر گرفته شده است.

سيستم ها
ی نظارت و ارزيابی، سيستم های جمع آوری و تحليل داده های مربوط به تصادفات جاده ای سطح ملی، خدمات امداد و نجات و خدمات قبل از بستري شدن در بيمارستان از جمله برنامه ريزی هايی است كه در بخش «سيستم های ايمن تر» پيش بينی شده است.

و در بخش «چارچوب ها
ی نهادی مؤثرتر» اجرای جريمه های مربوط به ايمنی جاده ای و سيستم های مديريت آن، تأمين منابع مالی و سرمايه ای در ايمني جاده ای، برنامه های اطلاعاتی و مشاوره ای برای ترويج و تقويت طرح ملی ايمنی جاده ای، تقويت ظرفيت دفتر ايمنی و ترافيك سازمان راهداری برای اجرای وظايف دبيرخانه كميسيون ملی ايمنی و پشتيبانی مديريت استراتژيك پروژه پيش بينی و برنامه ريزی شده است.

 

www.stoc  2008.12.05

© 2008 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

persisktalande persiskt persiska persisk persien perser iranskt iranska iransk iranier iranfarsi tehran teheran
ایران ایرانی تهران فارسی سوئد سوئدی استکهلم گوتنبرگ یوتوبوری مالمو