"یک مشت دروغ"  - از روز جمعه در سراسر سوئد
استکهلمیان – چناچه در تعطیلات آخر هفته بی کار هستید زیاد ناراحت نباشید. از روز جمعه فیلم "یک مشت دروغ" با هنرنمایی "لئوناردو دی کاپریو" هنرپیشه برجسته آمریکایی و با درخشش گلشیفته فراهانی  هنرپیشه زیباروی ایرانی در سینماهای سراسر سوئد بر روی اکران می رود.

"یک مشت دروغ" (یا "مجموعه دروغها")  یک فیلم آمریکائی به کارگردانی "ریدلی اسکات" است که بر اساس رمانی به همین نام توسط "دیوید ایگانتیوس" نگاشته شده‌ و در ارتباط با تروریسم ساخته شده‌است. البته موضوع فیلم نسبت به رمان دارای اضافاتی است. این فیلم داستان یک مامور "سی آی ای" به‌ نام راجر فریس است که در جستجوی یافتن یکی از سران القاعده راهی اردن می‌شود.

فیلم "یک مشت دروغ"  به علت خشونت زیاد و برخی صحنه های شکنجه در برخی  کشورها مورد سانسور قرار گرفته است.  این فیلم در سوئد بدون سانسور بر روی اکران می رود اما تماشای آن برای افراد زیر 15 سال ممنوع می باشد. شعار  این فیلم  "به هیچ‌کس اطمینان نکن ، همه را فریب بده" است.

ایرانیان از ظاهر شدن این هنرمند جوان و زیباروی کشورشان در مقابل دوربینهای بین المللی استقبال پرشوری بعمل آورده و جرات وی را مورد ستایش قرار داده اند.

گلشیفته فراهانی در فیلم نقش پرستاری به نام «عایشه» را بازی می‌کند.  در نخستين پوستر رسمی فيلم «یک مشت دروغ» که از سوی کمپانی برادران وارنر منتشر شد، نام گلشيفته فراهانی در فهرست بازيگران فيلم در مقام چهارم و به عنوان نخستين بازيگر زن فيلم به چشم می‌خورد. "لئوناردو دی کاپریو"، "راسل کرو"  و "مارک استرانگ" بازیگرانی هستند که نام‌هایشان پيش از گلشیفته فراهانی در پوستر فیلم قرار دارد.

در این فیلم اشتباهاتی نیز دیده می شود. برای مثال در یک صحنه در یک قهوه خانه ترکی در شهر مونیخ آلمان برخی از بازیگران در حال خواندن روزنامه‌هایی با خط عربی دیده می‌شوند و  روزنامه را از راست به چپ می‌خوانند! این موضوع زمانی مشخص می‌شود که صفحه روزنامه را می‌خواهند عوض کنند!

فیلم "یک مشت دروغ" از روز جمعه 5 دسامبر در سینماهای سراسر سوئد بر روی اکران می رود, مدت نمایش آن 2 ساعت و 8 دقیقه  و سن مجاز جهت تماشای آن  بالای 15 سال است. از طریق پیوند زیر می توانید صحنه هایی از این فیلم را تماشا کنید.

پیوندهای مربوط
یک مشت دروغ


 

 

www.stoc  2008.12.05

© 2008 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

uppehållstillstånd persisktalande persiskt persiska persisk persien perser migrationsverket migrationsminister iranskt iranska iransk iranier iran invandrarverket invandrarverk invandrare farsi asylsökande asyllagen asyllag asyl tehran teheran
ایران ایرانی تهران فارسی سوئد سوئدی استکهلم گوتنبرگ یوتوبوری مالمو مهاجرت وکیل اداره مهاجرت دادگاه مهاجرتی روادید ویزا