شیلا ذینعلی, کاندیدای الگوی زیبایی و تندرستی سال 2008 سوئد
استکهلمیان – تعداد دختران و زنان ایرانی که در سوئد به عالی ترین و بالاترین درجات علمی, سیاسی, اجتماعی, فرهنگی و اقتصادی دست یافته اند مدتهاست که از شمار خارج شده است. امروزه در میان دختران و زنان ایرانی تبار سوئد نامهای سرشناسی در سطح کل کشور و در حیطه های مختلف از نمایندگی پارلمان این کشور گرفته تا ریاست و مدیرکلی راه آهن کل کشور, هنرپیشه, کارگردان, کمدین, روزنامه نگار ووو دیده می شوند.

زنان ایرانی مقیم سوئد با تلاشهای شبانه روزی خود موفق شده اند که از موقعیت ویژه ای در این کشور برخوردار شده و احترامی را که تاکنون هیچ گروهی از زنان مهاجر در تاریخ سوئد قادر به کسب آن نشده اند بنام زن ایرانی به ثبت برسانند.

و باز هم نمونه ای دیگر

شیلا ذینعلی بانوی 38 ساله ایرانی تبار در جریان نمایشگاه "فیت نس" در شهر گوتنبرگ  سوئد کاندیدای دریافت عنوان "الگوی زیبایی و تندرستی سال 2008" این کشور شد. این بانوی جوان ایرانی نه تنها فارغ التحصیل از مدرسه عالی بازرگانی استکهم و مدیر یک شرکت مشاورتی – مدیریتی در استکهلم است بلکه همزمان از چهره های شناخته شده رشته زیبایی اندام در سوئد بشمار می رود.

شیلا در کنار فعالیتهای شغلی و تجاری خود سه روز در هفته را به تمرین بدنسازی و دو روز هفته را به ورزشهای رزمی "تکواندو" و "کاراته" می پردازد. تمریناتی که منجر شد او مدال نقره مسابقات قهرمانی زیبایی اندام کشورهی شمالی (نوردیک) در پاییز گذشته را به خود اختصاص دهد.

شیلا می گوید تمرین بدنسازی که نیازمند دیسیپلین و کنترل فردی زیادی است به او جهت موفقیت در دیگر جوانب زندگی نیز کمک می کند. اما شیلا با خنده اضافه می کند: "در هر صورت ترجیح می دهم در مسابقات زیبایی اندام به مقام سوم برسم  و کماکان قیافه ای زنانه داشته باشم تا اینکه مقام اول را ببرم اما شبیه آرنولد شوارزه نگر شوم"! وی اضافه می کند: "در مسابقات زیبایی اندام زنان, زنانگی نیز مورد توجه قرار می گیرد. اگر شبیه آرلوند بشوید پوئن منفی می گیرید! می توان قیافه ای ورزشی داشت بدون اینکه لطمه ای به ظرافت زنانه وارد آورد".

شیلا در پاسخ به پرسش یک خبرنگار سوئدی که آیا مذهب اسلام باعث جلوگیری از شرکتش در مسابقات زیبایی اندام نشده است می گوید: "...من به قدرت فردی انسان ها ایمان دارم و در عین حال به پیروان همه مذاهب احترام می گذارم. اما مذهب هیچوقت در زندگی من نقشی نداشته. آن چیزی که من نمایندگی می کنم همواره مورد تشویق و حمایت جامعه ایرانی  قرار گرفته است".

شیلا ذینعلی مدیر کمپانی "اکسلنت کانسولتینک" در استکهلم است و در حال حاضر سرگرم نوشتن کتابی تحت عنوان "سمفونی رهبریت"
Lädarskapets symfoni
است که در آینده نزدیک  منتشر خواهد شد.

ساناز عبدی, مقام چهارم قهرمانی زیبایی اندام زنان سوئد
ساناز عبدی بانوی
30 ساله مقیم شهر بوروس در جنوب غربی سوئد نیز از دیگر زنان ایرانی تبار موفق در زمینه ورزش زیبایی اندام است.  ساناز در مسابقات قهرمانی زیبایی اندام زنان سوئد مقام چهارم را به خود اختصاص داده است. ساناز که مادر دو فرزند نیز هست قبلا نیز مقام سوم در مسابقات قهرمانی مدل زیبایی اندام کشورهای شمالی (نوردیک) را به خود اختصاص داده است. وی می گوید که مربی فردی او شهرام دانشمند بوده است که بصورت حرفه ای در مسابقات پرورش اندام شرکت می کند.

ساناز چندی پیش مسافرتی به ایران صورت داد و در مورد تجربه مسافرتش از جمله گفت:

"....هیچ احساس اشتراکی با ایران نداشتم. نگاه آنها به زندگی و نوع نگاهشان مال من نبود. بعنوان زن حتی نمی شد در خیابان بلند خندید و یا آدامس جوید"!

  
 


 

 

www.stoc  2008.12.28

© 2008 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

uppehållstillstånd persisktalande persiskt persiska persisk persien perser migrationsverket migrationsminister iranskt iranska iransk iranier iran invandrarverket invandrarverk invandrare farsi asylsökande asyllagen asyllag asyl tehran teheran
ایران ایرانی تهران فارسی سوئد سوئدی استکهلم گوتنبرگ یوتوبوری مالمو مهاجرت وکیل اداره مهاجرت دادگاه مهاجرتی روادید ویزا