تلویزیون اس وی تی: قسمت اول "بازی بر سر ایران"
استکهلمیان – برنامه ای را که کانال علمی شبکه اس وی تی سوئد در شب جمعه قسمت اول آن را به نمایش در خواهد آورد یکی از پر خرج ترین و در عین حال معتبرترین مستندهای ساخته شده توسط "برایان لاپینگ" یکی از برجسته ترین فیلمسازان مستند جهان است که صاحب ده ها جایزه معتبر بین المللی است.

چگونه خمینی موفق شد در چنین موقعیت قدرتی  قرار بگیرد و حکومت جدیدش بمدت 30 سال دنیای غرب را به چالش بکشد؟

جیمی کارتردر این فیلم مستند از جمله برای اولین بار پس از گذشت 30 سال پرزیدنت جیمی کارتر در مورد خمینی, گروگانگیری و عملیات شکست خورده آزادسازی گروگانهای آمریکایی در ایران می گوید. عملیاتی که برای آمریکا یک تحقیر به تمام عیار بود.

گزارشگر شبکه تلویزیونی اس وی تی در مورد این فیلم مستند در مورد ایران میگوید: "اگر مایل به شنیدن همه ماجرا از اول تا آخر هستید این فیلم مستند سه قسمتی فیلم شماست".

دستگاه های ویدیوی خود را جهت ثبت و ضبط یکی از پرخرج ترین و در عین حال معتبرترین مستندی که تاکنون در مورد تاریخ معاصر ایران ساخته شده است آماده کنید.

قسمت اول:

تاریخ, زمان, مکان
جمعه 19 فوریه 2010
برنامه "دوکومنت اوتیفرون"
ساعت 21.00
شبکه علمی (کونسکاپس کانالن)

 

www.stoc  2010.02.17

© 2010 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

persisktalande persiskt persiska persisk persien perser iranskt iranska iransk iranier iranfarsi tehran teheran
ایران ایرانی تهران فارسی سوئد سوئدی استکهلم گوتنبرگ یوتوبوری مالمو