فراخوان به تجمع حمایتی در مقابل پارلمان سوئد در روز دوشنبه 15 ژوئن
استکهلمیان – روز یکشنبه 14 ژوئن ساعت 12 تعدادی که عموما از جوانان دانشجوی ایرانی مقیم استکهلم تشکیل شده بودند در حمایت از دانشجویان معترض در خیابانهای تهران در مقابل پارلمان سوئد در استکهلم دست به تجمع زدند.

شرکت کنندگان در این تجمع که در زیر باران صورت گرفت از جمله بر روی تکه کاغذهایی نوشته بودند "رای من کجا رفت". خبرنگاری از شبکه اس وی تی سوئد نیز در محل حضور داشت.

دانشجویان که بصورت خودجوش و با استفاده از تماسهای خود بر روی شبکه "فیس بوک" در محل گرد آمده بودند توافق نمودند که تجمع جدیدی در روز دوشنبه 15 ماه ژوئن ساعت 15.30 در مقابل پارلمان سوئد صورت دهند و از همه دیگر افراد و سازمانهایی که مایل به حمایت از جوانان معترض در خیابانهای تهران هستند بخواهند که  در روز دوشنبه در این محل به آنان بپیوندند.

نیما درویش ژورنالیست جوان و سرشناس سوئدی – ایرانی از جمله  مبتکران و حامیان فراخوان تجمع روز دوشنبه در مقابل پارلمان سوئد است. وی تاکید می کند که فراخوان به تجمع روز دوشنبه به هیچ حزب یا گروه سیاسی وابسته نیست و مقدم همه افراد علاقمند بدون توجه به ایدئولوژی سیاسی, پیشینه قومی و نظایر آن جهت شرکت در این تجمع گرامی داشته می شود.

نیما درویش هدف از تجمع روز دوشنبه را "حداکثر استفاده تبلیغاتی از این تجمع در حمایت از جوانانی که هم اکنون در خیابانهای تهران مورد ضرب و شتم قرار می گیرند بعمل آید تا آنان بدانند که تنها نیستند و این تجمع بصورتی قدرتمند منتهی به صدور یک بیانیه محکومیت قوی از جانب دولت سوئد بر علیه استفاده از  خشنونت در مقابل تظاهرکنندگان در ایران شود".

دانشجویان از همه رسانه های فارسی و سوئدی زبان در سوئد خواسته اند تا در پخش این فراخوان به آنان یاری رسانند تا همه علاقمندان  به حمایت از جوانان معترض ایرانی در خیابانهای تهران در این تجمع شرکت نمایند.

تاریخ, زمان, مکان
دوشنبه 15 ژوئن 2009
ساعت 15.30
در مقابل پارلمان سوئد
Mynttorget
STOCKHOLM

پیوندهای مربوط
وب لاگ نیما درویش

 

www.stoc  2009.05.14

© 2009 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

persisktalande persiskt persiska persisk persien perser iranskt iranska iransk iranier iranfarsi tehran teheran
ایران ایرانی تهران فارسی سوئد سوئدی استکهلم گوتنبرگ یوتوبوری مالمو