پنج شنبه 25 ژوئن: گردهمایی بزرگ در حمایت از جنبش آزادی‌خواهی ایران
استکهلمیان - روز پنجشنبه 25 ژوئن گردهمایی‌ای در حمایت از جنبش مردمی و آزادی‌خواه ایران بین ساعت 16 تا 20 در میدان Medborgarplatsen شهر استکلهم برگزار می‌شود.

در چند روز گذشته، گردهمایی‌های مختلفی از طرف ایرانیان مقیم سوئد و هم‌چنین جمعی از دانشجویان ایرانی در شهر استکهلم برگزار شد. گردهمایی روز پنجشنبه نیز، موازی با تلاش‌ گسترده‌ی ایرانیان در روزهای اخیر، به همت گروه «ابتکار مردمی» برگزار می‌شود. در این گردهمایی، چند نماینده از سازمان‌های حقوق بشری، چند فعال اجتماعی، نویسنده، روزنامه‌نگار از جمله «ماریا مودیگ» (نویسنده و روزنامه‌نگار)، «بیورن لینل» (ناشر و سخنگوی پیشین پن سوئد) و «آذر محلوجیان» (نویسنده)؛ و هم‌چنین نمایندگانی از احزاب سوئدی از جمله «ورونیکا پالم» (از حزب سوسیال دموکرات‌ها)، «ماکان افشین نژاد» (از حزب لیبرال مردم)، «امینه کاکاباوه» (از حزب چپ), ماتس یوهانسون» ، نماینده مجلس از حزب مودرات, "مگنوس اندرشون» سخنگوی جوانان حزب مرکز و نمایندگانی از دیگر احزاب سوئد - که نام‌شان به زودی اعلام خواهد شد – درباره‌ی نقض حقوق بشر در ایران توسط حکومت اسلامی سخن خواهند گفت.

در این گردهمایی هم‌چنین «گروه موسیقی واله» و «گروه گلبانگ»، در رثای کشته‌شدگان جنبش مردمی و آزادی‌خواه ایران هنرنمایی می‌کنند و «هومن سبقتی»، هنرمند ایرانی‌تبار، رپی اعتراضی اجرا خواهد کرد.

گردهمایی «ابتکار مردمی» با هدف اطلاع‌رسانی به جامعه سوئدی، و جلب حمایت آن‌ها برای تحقق اهداف جنبش دموکراسی‌خواهی در ایران تشکیل می‌شود و تلاش دارد تا کلیه اطلاعات و شعارهای مطرح شده در این برنامه به زبان سوئدی و انگلیسی باشد.

گروه «ابتکار مردمی»، جمع کوچکی با پیشینه‌ی ایرانی است که در سوئد زندگی می‌کنند. در وبلاگ این گروه نوشته شده است: «حرکات اعتراضی مردم آزادی‌خواه ایران، طی هفته‌ی گذشته، به خشن‌ترین شیوه‌ها، توسط حکومت اسلامی سرکوب می‌شود اما با این حال مردم ما با دلاوری بر خواست‌های خود پای می‌فشارند و هم‌چنان در صحنه ایستاده‌اند. همین ما را بر آن داشت تا در تظاهرات و حرکت‌های اعتراضی ایرانیان مختلف در شهر استکهلم شرکت کنیم و موازی با تلاش دیگر فعالان حقوق بشر در ایران و جهان، از جنبش آزادی‌خواهی در ایران حمایت کنیم. 

امروز جمع کوچک ما به این باور رسیده است که باید بیش از پیش در جلب توجه جامعه‌ی سوئدی نسبت به به نقض گسترده‌ی حقوق بشر در ایران تلاش کنیم و به این ترتیب به  یاری جنبش اعتراضی و آزادی خواه مردم ایران بشتابیم. دوست عزیز! در این راه، دست یاری تو را به گرمی می‌فشاریم.»

پیوندهای مربوط

www.folkinitiativet.blogspot.com

 

www.stoc  2009.05.00

© 2009 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

persisktalande persiskt persiska persisk persien perser iranskt iranska iransk iranier iranfarsi tehran teheran
ایران ایرانی تهران فارسی سوئد سوئدی استکهلم گوتنبرگ یوتوبوری مالمو