من همون ایرانم: هدیه گوگوش, و جوان ایرانی – سوئدی, به کوشندگان راه آزادی
استکهلمیان – ترانه زیبای "من همون ایرانم" با صدای گوگوش که از سوی او تقدیم به "همه کوشندگان راه آزادی ایران" شده است مانند همه دیگر ترانه های این هنرمند مشهور ایرانی با موفقیتی بی نظیر روبرو شده است.

اما آنچه در رابطه با این آهنگ برای جامعه ایرانی سوئد افتخار آفرین است شعر این ترانه است که سراینده آن رها اعتمادی یک جوان 25 ساله سوئدی – ایرانی است.

روزی که گوگوش پس از خارج شدن از ایران اولین کنسرت خود در اسکاندیناوی را در روز 13  ژانویه سال 2001 در ساختمان گلوبن استکهلم اجرا کرد رها اعتمادی 17 ساله بود, در ردیف اول تماشاچیان نشسته بود و مات و مبهوت به هنرمندی مینگریست که هم سن و سال های پدر و مادرش برای او فریاد می کشیدند و گریه می کردند.

اینک که 8 سال از آن روز گذشته رها 25 ساله است و گوگوش ترانه "من همون ایرانم" که شعر آن  حاصل اندیشه این جوان سوئدی - ایرانی است را با آهنگی که استاد فرید زلاند بر آن نهاده اجرا کرده و تقدیم به "کوشندگان راه آزادی ایران" نموده است.

روز دوشنبه 29 ژوئن رها اعتمادی به دعوت پر بیینده ترین برنامه تلویزیونی صبح سوئد در  استودیوی شبکه تلویزیون "اس وی تی" حاضر شد و به توضیحات در رابطه با این ترانه, شعرش و چگونگی اجرای آن توسط  گوگوش پرداخت. پس از توضیحات رها ترانه "من همون ایرانم" بصورت کامل و با زیرنویس و برگردان سوئدی شعر آن از این شبکه تلویزیونی پخش شد.

مصاحبه  کامل تلویزیون اس وی تی سوئد با رها اعتمادی و ویدیوی ترانه "من همون ایرانم" با زیرنویس سوئدی از طریق پیوند زیر و تا تاریخ 6 ژوئیه قابل مشاهده است.

پیوندهای مربوط
مصاحبه با رها اعتمادی (به دقیقه 12 و ثانیه 50 این فایل مراجعه کنید)

 

www.stoc  2009.06.29

© 2009 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

persisktalande persiskt persiska persisk persien perser iranskt iranska iransk iranier iranfarsi tehran teheran
ایران ایرانی تهران فارسی سوئد سوئدی استکهلم گوتنبرگ یوتوبوری مالمو