حقوقدان سوئدی: "اسلام یک بیماری روانی اجتماعی است"
استکهلمیان – "هانس اولا مورتنسون" حقوقدان سوئدی و مدافع پرونده های متقاضیان پناهندگی در ادارههانس اولا مورتنسون مهاجرت این کشور هفته گذشته در وب لاگ خود شدیدا به دین اسلام حمله کرد و این آئین را "یک بیماری روانی اجتماعی" قلمداد نمود.

در نوشته این حقوقدان سوئدی همچنین درج شده است که "مسلمانان بمانند خرگوش تولید مثل می کنند و در صدد بدست گرفتن کنترل اروپا هستند".

"هانس اولا مورتنسون" با اشاره به مناطق مهاجر و مسلمان نشین سه شهر بزرگ سوئد, تنستا در استکهلم, هامارکولن در گوتنبرگ و روسن گورد در مالمو می نویسد: "بهتر است این سه منطقه تخریب شوند و ساکنان آن به  نورلاند و لاپلاند فرستاده شوند. در آنجا آنها می توانند در جامعه ادغام شوند, زبان سوئدی یاد بگیرند, اسلام زدایی شده و سلامت خود را بازیابند".

وی در بخشی دیگر از نظرات خود به علامت صلیب  شکسته سمبل حزب نازی آلمان اشاره می کند و می نویسد: "چطور است که استفاده از علامت صلیب شکسته ممنوع است اما استفاده از حجاب اسلامی را آزاد گذاشته اند".

این حقوقدان سوئدی با اشاره به برنامه تلویزیونی "حلال تی وی" که توسط مجریان مسلمان از تلویزیون اس وی تی سوئد پخش شده است آن را شدیدا مورد حمله قرار داده و برنامه تلویزیونی "بچه بازها" نامیده است چون از نظر او "اسلام مذهبی است که مدافع پدوفیلی است".

بدبنال بیانات این حقوقدان سوئدی و مدافع پرونده های متقاضیان پناهندگی, اداره مهاجرت این کشور شایستگی وی را جهت دفاع از پرونده های پناهندگی که متقاضیان در آن در برخی موارد پیرو دین اسلام هستند را زیر سوال قرار داده است. این حقوقدان از 10 سال پیش تاکنون در رباطه با دفاع از پرونده های متقاضیان پناهندگی در نزد اداره مهاجرت سوئد فعال بوده است.

اما "هانس اولا مورتنسون" ضمن رد ادعای اداره مهاجرت می گوید که او  دوستانی دارد که مسلمان هستند و اضافه می کند که "من عقاید شخصی خود را با وظایف کاری خود مخلوط نمی کنم".

پیوندهای مربوط
هانس اولا مورتنسون

 

 

www.stoc  2009.06.29

© 2009 Stockholmian. All rights reserved.
تمامی حقوق برای استکهلمیان محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از استکهلمیان در رادیو, تلویزیون و مشابه آن با ذکر واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی یک مطالب از استکهلمیان در سایتهای اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در استکهلمیان مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "استکهلمیان دات کام" بعنوان منبع مجاز است.

persisktalande persiskt persiska persisk persien perser iranskt iranska iransk iranier iranfarsi tehran teheran
ایران ایرانی تهران فارسی سوئد سوئدی استکهلم گوتنبرگ یوتوبوری مالمو